Wojciech Szczęsny i Jakub Błaszczykowski - fot. Roger Gor CC BY 3.0
Dobra postawa polskich piłkarzy na francuskich boiskach podczas Euro 2016 skutkuje nie tylko awansem polskiej reprezentacji do 1/8 finału. Wygrane spowodowały, że szybko zaczęła rosnąć popularność reprezentantów Polski. Dobrze oddają to rankingi popularności w mediach społecznościowych.

Serwis wirtualnemedia.pl zaprezentował wyniki badań popularności profili reprezentantów Polski w serwisie Instagram (przeprowadzone przez NapoleonCat.com). Potwierdzają one, że w cały czas bezkonkurencyjny - pod względem popularności - jest Robert Lewandowski. Polskiego napastnika obserwuje obecnie prawie 6 mln osób. Jednak to nie profil "Lewego" może pochwalić się ostatnio największymi wzrostami.

W tej kategorii prym wiodą inni zawodnicy. Liderem okazuje się Łukasz Fabiański. Popularność profili polskiego bramkarza od 10 czerwca 2016 r. wzrosła o ponad 300 procent. Tak efektowny wzrost był możliwy głównie z powodu niezbyt dużej początkowej popularności profilu Fabiańskiego. W dniu rozpoczęcia Euro 2016 obserwowało go niespełna 6 tys. osób.

Ale już blisko 250-procentowy wzrost popularności profili Jakuba Błaszczykowskiego, to ponad 100 tys. nowych fanów jego profilu na Instagramie. Pokazuje to, że dobre wyniki reprezentacji Polski, pozytywnie wpływają na popularność piłkarzy oraz trenera Adama Nawałki. Jeżeli biało-czerwoni będą wygrywali w kolejnych meczach, to możemy być spokojni o wzrost ich popularności. A to przełoży się nie tylko na ewentualne transfery sportowe, ale także na jeszcze częstsze pojawianie się piłkarzy w reklamach. To kolejny krok do wizerunkowego sukcesu reprezentantów Polski.

Pełny raport o popularności reprezentantów Polski w serwisie Instagram, można znaleźć na stronach internetowych Wirtualne Media.

Zdjęcie we wpisie: fot. Roger Gor CC BY 3.0


Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment