Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik - fot. Damian Kościesza / CC BY 2.0
3. miejsce na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie magazynu Champion. 1. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie 2015 miesięcznika Forbes. Najpopularniejsza polska postać na Facebooku. Sportowiec roku 2015 Przeglądu Sportowego Kto może więc dominować w polskich profilach na Instagramie? Oczywiście tylko Robert Lewandowski.

Serwis wirtualnemedia.pl opublikował ranking 100 największych polskich profili na Instagramie. W zestawieniu znalazło się pięciu sportowców. Wszyscy to piłkarze grający poza granicami Polski i mający stałe miejsce w szerokiej kadrze Adama Nawałki. O dominacji Roberta Lewandowskiego najlepiej świadczy fakt, że jest jedynym Polakiem, którego profil obserwuje ponad milion osób. "Lewy" może pochwalić się ponad 4 milionami fanów na Instagramie. Druga w zestawieniu Joanna Kuchta przekroczyła 800 tys. obserwujących. Lewandowski wyprzedza więc ją o pięć długości.
Największe polskie profile sportowe na Instagramie w 2015 r. - źródło: NapoleonCat
Największe polskie profile sportowe na Instagramie w 2015 r. - źródło: NapoleonCat


Kolejny ranking, w którym dominuje Robert Lewandowski, pokazuje, jak bardzo polski piłkarz wyrósł ponad poziom rodzimego sportu. Drugi z piłkarzy - Wojciech Szczęsny - ma osiem razy mniej fanów. Gracz Bayernu Monachium od momentu przenosin do Bundesligi konsekwentnie realizuje słowa swojego menadżera Cezarego Kucharskiego. W 2006 r., gdy Kucharski rozpoczynał pracę jako menadżer, powiedział mi w wywiadzie:
(...) moje plany jako menedżera są ambitne. Wierzę, że w perspektywie dziesięciu lat wykreujemy piłkarza na miarę Davida Beckhama. Może nie na skalę światową, bo chyba żaden Polak nie ma szans na takie sprzedanie wizerunku. Ale na polskim gruncie kogoś takiego da się stworzyć i wypromować. 
Obserwując dzisiejszą pozycję Lewandowskiego, przyznać trzeba, że chyba przerosła ona oczekiwania Kucharskiego z 2006 r. Polski piłkarz stawiany jest w jednym rzędzie z gwiazdami światowego futbolu. I choć "Lewy" już dziś postrzegany jest nad Wisłą jak międzynarodowa gwiazda, to zauważyć trzeba, że do popularności Leo Messiego i Cristiano Ronaldo jednak mu jeszcze brakuje. Profil Messiego na Instagramie obserwuje 36,5 mln osób. Na zdjęcia Ronaldo czeka zaś 48,3 mln fanów. Jest więc do kogo równać. Przynajmniej jeżeli chodzi o popularność.

Pełne zestawienie 100 największych polskich profili na Instagramie można znaleźć w serwisie wirtualnemedia.pl.

Zdjęcie we wpisie: fot. Damian Kościesza / CC BY 2.0 Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment