fot. Austin Ban / unsplash.com CC0 1.0 Nowoczesna technologia dybie na życie sportowców. Robert Lewandowski zostaje redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego", a Michał Pol idzie w ministry. Cristiano Ronaldo zaprasza do swojego domu. Te wydarzenia podpatrzyłem w ostatnich dniach.

Co ma wisieć...

Niewiele zabrakło, żeby wizyty na stoku w Madonna Di Campiglio dobrze nie wspominał Marcel Hirscher. Podczas przedświątecznych zawodów alpejskiego Pucharu Świata tuż za zjeżdżającym austriackim sportowcem rozbił się dron. Do urządzenia podczepiona była kamera, która miała zapewnić ujęcia do transmisji telewizyjnej z zawodów. 

Efektowny upadek drona można zobaczyć na filmie poniżej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Błyskawicznie została podjęta decyzja, że drony zostają wycofane z transmisji telewizyjnych. Spidercam trzyma się jednak mocno.


Cristiano zaprasza

Czytając o gigantycznych zarobkach współczesnych sportowców, można zastanawiać się, na co przeznaczają swoje dochody. Rąbka tajemnicy uchylił Cristiano Ronaldo. Jeden z najlepszych i najbogatszych piłkarzy świata zaprosił do swojego domu kamerę. Niespełna dwuminutową wycieczkę możecie zobaczyć poniżej.

Robert Lewandowski dziennikarzem...

Od razu uspakajam - "Lewy" nie zdecydował się na porzucenie piłki nożnej. Przyjął jednak zaproszenie "Przeglądu Sportowego" do jednodniowego wcielenia się w rolę redaktora naczelnego dziennika sportowego. Trzeba przyznać, że pomysł dość ciekawy. Szczególnie w czasach, gdy coraz większa grupa sportowców obraża się na dziennikarzy. Może teraz obraża się na Lewandowskiego? 

Relację z wizyty "Lewego" w PS można przeczytać w serwisie Wirtualne Media.

... dziennikarze w ministerstwie


W "Przeglądzie Sportowym" Robert Lewandowski zajął miejsce Michała Pola. Ten chyba jednak nie narzekał, bo szybko sam znalazł miejsce w Społecznej Radzie Sportu, którą powołał minister sportu Witold Bańka. W Radzie znalazł się także redaktor naczelny katowickiego ”Sportu” Andrzej Wasik.  

Społeczna Rada Sportu będzie opierała swoją działalność na trzech filarach:
- sport dzieci i młodzieży;
- sport wyczynowy;
- sport osób niepełnosprawnych.

Naprawdę fajnie, że w ministerstwie zauważono, że sportem zajmują się też media. Więcej informacji o Radzie można znaleźć na stronie ministerstwa sportu.

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment