Cristiano Ronaldo na Twitterze, czyli 1600 euro za znak

Cristiano Ronaldo - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Blisko 900 tys. euro trzeba wydać, żeby zafundować sobie wpisy na Twitterze od 20 najlepiej opłacanych sportowców. Lider pod względem zarobków - Cristiano Ronaldo - za każdą literę swojego sponsorowanego wpisu inkasuje ponad 1600 euro.

"Przegląd Sportowy" powołując się na kataloński dziennik "Sport", podał listę 20 najlepiej opłacanych gwiazd sportowych na Twitterze. Zarobki mogą przyprawić o zawrót głowy. Za zamieszczenie sponsorowanego wpisu o długości 140 znaków, najlepsi potrafią zainkasować nawet ponad 200 tys. euro. Poniżej pełne zestawienie.


Czołówka klasyfikacji zdominowana została przez piłkarzy. W pierwszej trójce znajduje się dwóch piłkarzy. Co ciekawe w całym zestawieniu piłkarzy jest tylko trzech. Jednak to właśnie wykupienie ich wpisów jest najbardziej kosztochłonne. Ilościowo dominują natomiast tenisiści. W czołowej 20 tenis ma 6 swoich reprezentantów.

 

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment