Poszukiwania ulicy Kibiców w Warszawie

Ulica Kibiców na warszawskiej Choszczówce - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Niedawno przeglądałem mapę Warszawy. Ku mojemu zaskoczeniu odkryłem, że na warszawskiej Białołęce znajduje się ulica Kibiców. Uznałem, że nie ma innej opcji - muszę tam pojechać. W miniony weekend odwiedziłem w końcu ulicę Kibiców. Oto co znalazłem.

Położenie ulicy Kibiców można zobaczyć na poniższej mapie. Znajduje się ona na północnych krańcach Warszawy pomiędzy Zakładem Oczyszczalni Ścieków Czajka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. a stacją PKP Warszawa Choszczówka. Z mapy wynika, że cel mojej wyprawy położony jest w środku lasu.


Środek lasu nie zraził mnie. Co więcej uznałem, że to doskonała lokalizacja - przyroda, natura, środowisko i te sprawy. A może to także puszczenie oka w stronę środowiska kibiców. Wiecie kibice, las, ustawki itp. Nie spodziewałem się jednak, że ulica Kibiców to... zarośnięta leśna dróżka. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda północny koniec ul. Kibiców. Droga prowadzi do jedynego budynku na całej ulicy (w internecie znalazłem, że to działka nr 9). Obecnie przy drodze stoi jednak znak zakazu wjazdu.


Południowy kraniec ul. Kibiców jest jeszcze ciekawszy. Możecie zobaczyć go na zdjęciu tytułowym do tego wpisu. Ta leśna droga to właśnie ul. Kibiców widziana ze skrzyżowania z ul. Kośby. Na potwierdzenie, że faktycznie to ulica Kibiców, poniżej zamieszczam zrzut ekranu z telefonu z włączoną moją lokalizacją (wybaczcie ikonkę pogłaśniania telefonu).
GPS pokazuje, że dotarłem na ulicę Kibiców
GPS pokazuje, że dotarłem na ulicę Kibiców

Na ulicy Kibiców nie ma więc nawet tabliczki z jej nazwą. Gdyby nie GPS w telefonie nie byłbym nawet pewien, czy faktycznie jestem w dobrym miejscu. Jakby tego było mało - wiatr wiał od strony Oczyszczali Ścieków Czajka i miałem wrażenie, że stoję przy otwartym szambie. Wizyta na ulicy Kibiców nie była więc przyjemną wyprawą. A tak dobrze się zapowiadała.Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment