Stadion Narodowy przed finałe Pucharu Polski - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Duma - to uczucie towarzyszyło mi, gdy oglądałem finał rozgrywek Ligi Europy. Duma wynikała z faktu, że mecz rozgrywany jest na warszawskim Stadionie Narodowym. Obiekt ten trudno traktować bowiem jako coś zwyczajnego, jeżeli przez blisko 20 lat mieszkało się w cieniu Stadionu X-lecia.

Dla wielu osób Stadion Narodowy w Warszawie to już codzienność. Wrósł w stolicę i powoli zapominamy, że jeszcze niespełna dekadę temu w jego miejscu znajdował się jeden z największych bazarów świata. Jednak ja nie zapominam. Od początku lat 90-ych XX wieku mieszkałem w sąsiedztwie Stadionu X-lecia. Znam więc wiele jego plusów (płyty i kasety do kupienia przed premiera) i minusów (tłumy ludzi przez jakieś 360 dni w roku). I pamiętam te wszędobylskie śmieci.

Jedno z wejść na Stadion Narodowy - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Jedno z wejść na Stadion Narodowy - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Już nawet czytając powyższy fragment, łatwo można zobaczyć, że do Stadionu Narodowego nie mam obiektywnego podejścia. Zbyt długo zachodził mi za skórę Stadion X-lecia, żebym nie doceniał jego następcy. Mogą nazywać go koszykiem, mogą wyśmiewać się z jego konstrukcji. Dla mnie jest powodem do dumy. Także dlatego, że jest wielofunkcyjny. Z naciskiem na słowo "jest".
Główne wejście na Stadion Narodowy - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Główne wejście na Stadion Narodowy - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Możecie śmiać się, że jestem sentymentalny. Że przecież jest wiele ładniejszych, większych, bardziej funkcjonalnych, przyjaźniejszych dla kibiców. Mnie to nie rusza. Byłem dumny, gdy oglądałem finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym. I jestem dumny za każdym razem, gdy przejeżdżam obok niego. W świecie, gdzie dominuje krytyka, trzeba mieć też powody do dumy. Tak po prostu.
Stadion Narodowy nocą - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Stadion Narodowy nocą - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.plPrint Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment