Stadion w Gdańsku - fot. Tomasz Janus/sportnaukowo.pl
W ostatnich dniach policja opublikowała coroczny raport dotyczący bezpieczeństwa imprez masowych. Najnowsza wersja dotyczy oczywiście roku 2014 r. Raport po raz kolejny dostarcza danych, które pozwalają stwierdzić, że na piłkarskich stadionach w Polsce wcale nie jest niebezpiecznie.

W ubiegłym roku policja zabezpieczyła 1078 meczów piłki nożnej. Na imprezach tych obrażenia odniosło 17 osób (12 policjantów i pięć innych osób). Ta statystyka chyba najlepiej obrazuje faktyczny poziom zagrożenia, który rzekomo czyha na nas na trybunach piłkarskich stadionów. 

Dla porównania warto przytoczyć tu dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach w Polsce (za MON):
W 2014 r. liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 3 171 osób, co oznacza, że na polskich drogach zginęło o 120 osób mniej niż w roku 2013. Spadła również liczba osób rannych, w 2014 wyniosła ona 42 177 osób i było to o 1294 osoby mniej niż w 2013 roku.
Poniżej wykresy z najciekawszymi danymi dotyczącymi bezpieczeństwa na polskich stadionach piłkarskich w 2014 r. Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment