Sportnaukowo.pl na Instagramie, czyli połączenie sportu i nauki

źrodło: http://instagram.com/sportnaukowopl
Przedstawić świat sportu i nauki w maksymalnie przystępnej formie. To jeden z celów, który stał za pomysłem na założenie sportnaukowo.pl. Od początku stycznia 2015 r. blogowi towarzyszy też profil w serwisie Instagram. Ma on pomóc w przybliżania ciekawych informacji dotyczących świata sportu i nauki.

Wykorzystując zdjęcia z krótkimi komentarzami (maksymalnie dwa zdania) przekazuję informacje dotyczące historii sportu i dziennikarstwa sportowego, elementów psychologii i socjologii w sporcie, najnowszych badań dotyczących sportu oraz szeroko rozumianego wpływu sportu na kulturę. Krótka forma jest próbą dostarczenia informacji do osób, które nie mają czasu na przeczytanie dłuższych tekstów.

Jeżeli samo zdjęcie i komentarz są zbyt esencjonalne, więcej szczegółów dotyczących danego zagadnienia często można znaleźć na sportnaukowo.pl. Sygnalizuje to kod QR w lewym górnym rogu zdjęcia. Niestety Instagram nie oferuje póki co klikalnych grafik, ale zawsze można poszukać na samej stronie lub zeskanować kod QR z ekranu komputera, tabletu lub telefonu (choć tu potrzebne jest drugie urządzenie).

Zachęcam do śledzenie profilu pod adresem http://instagram.com/sportnaukowopl/. Przejść do niego można także klikając w poniższy przycisk. Nowe zdjęcie ukazuje się każdego dnia.

Instagram


A photo posted by sportnaukowo.pl (@sportnaukowopl) on

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment