Logo programu 8. Liga Mistrzów
Czy rozgrywki ósmej (!) ligi w Polsce mogą wzbudzać zainteresowanie setek tysięcy osób? Teoretycznie nie. Ale wystarczy fanatyk z kamerą, pomysłem na program i internet. W ten sposób powstał program "8 Liga Mistrzów", który okazał się jesiennym przebojem serwisu kartofliska.pl.

O Radosławie Rzeźnikiewiczu, twórcy kartofliska.pl, wspominałem w 2013 r., gdy opisywałem przejawy ruchu Against Modern Football. Jesienią 2014 r. ten miłośnik wszelkich przejawów aktywności sportowej - ze szczególną sympatią dla najniższych klas rozgrywkowych - zaskoczył swoich czytelników i widzów wspomnianą "8 Ligą Mistrzów".

Choć założenie programu wydaje się karkołomne - niby kogo interesują amatorskie rozgrywki? - to okazał się on strzałem w dziesiątkę. Oglądalność każdego z dotychczasowych sześciu odcinków programu waha się między 150 a 200 tys. odtworzeń na youtube. Nie ma jednak co ukrywać, że za sukcesem programu stoi osoba jego twórcy.

Duże znaczenia ma tu fakt, że Rzeźnikiewicz posiada doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych programów telewizyjnych. Jednak to sposób ukazywania najniższej klasy rozgrywkowej w Polsce ma tu kluczowe znaczenie. W programie nikt nie ukrywa, że piłkarskie zmagania na tym poziomie to połączenie pasji i dobrej zabawy. Narrator we wstępie każdego odcinka informuje, że w 8. lidze grają najlepsi piłkarze, a zawody prowadzą najlepsi arbitrzy. Słowom towarzyszą jednak zaprzeczające temu obrazy.

Dystans, humor a często i mocna szydera - właśnie te elementy decydują o popularności "8 Ligi Mistrzów". W ostatnich dniach znalazłem wreszcie czas, żeby obejrzeć ten program i pochłonąłem od razu wszystkie odcinki. Magia klasy B jest bowiem gigantyczna. W połączeniu z dobrym prowadzącym zaowocowało to mieszanką godną oryginalnej Ligi Mistrzów.

Zobaczcie zresztą sami. Wszystkie odcinki znajdują się poniżej.


Jeżeli zaś chcecie zobaczyć, jak radzą sobie w tabeli zespoły, których gracze są bohaterami "8 Ligi Mistrzów", nie pozostaje nic innego jak nieocenione 90minut.pl.Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment