Stadion Narodowy w Warszawie nocą - fot. Tomasz Janus/sportnaukowo.pl
Zastanawialiście się kiedyś ile osób zasiada w ciągu roku na trybunach wszystkich obiektów sportowych w Polsce? Dzięki Głównemu Urzędowi Statystycznemu możemy poznać odpowiedź na to pytanie. W 2013 r. na wszystkich sportowych imprezach masowych pojawiło się 13 mln osób.

Według danych GUS widzowie sportowych imprez masowych stanowili 60% osób, które zgromadziły się na wszystkich imprezach masowych w Polsce w 2013 r. 

Skąd tak duża liczba widzów na sportowych imprezach masowych? Wszystko dlatego, że właśnie taki typ imprezy masowej jest najczęściej organizowanym. W 2013 r. w Polce odbyły się 3164 sportowe imprezy masowe. Gdy dodamy do tego 168 imprez interdyscyplinarnych (łączące imprezy sportowe i imprezy artystyczno-rozrywkowymi), okaże się, że ze sportem miało związek aż 58% wszystkich imprez masowych, które w 2013 r. odbyły się w Polsce.
Ciekawych informacji dostarczają dane z liczbą sportowych imprez masowych w poszczególnych województwach. Okazuje się, że w województwie śląskim (489 imprez, 15%), małopolskim (414, 12%), dolnośląskim (407, 12%), oraz kujawsko-pomorskim (340, 10%) odbyła się niemal połowa wszystkim sportowych imprez masowych w kraju. 

Na ich tle bardzo słabo wypadają województwa świętokrzyskie, lubuskie, opolskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Na ich terenie zorganizowane zostało niespełna 10% wszystkich sportowych imprez masowych.Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment