Mają miliony widzów i wzbudzają niezapomniane emocje. Do ekranów potrafią przykuwać nawet na kilka godzin. Poziomem oglądalności biją na głowę seriale i serwisy informacyjne. O kim mowa? Oczywiście o telewizyjnych transmisjach z imprez sportowych. W zestawieniu najpopularniejszych w Polsce programów telewizyjnych jesienią 2014 r. znów króluje właśnie sport.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Lowe Media na podstawie danych Nielsen Audience Measurement wśród 100 najchętniej oglądanych jesienią 2014 r. programów, trzy pierwsze miejsca przypadły transmisjom z wydarzeń sportowych. Bezkonkurencyjna okazała się siatkówka. Wrześniowy finał mistrzostw świata, w którym Polska rywalizowała z Brazylią, oglądało blisko 8,5 mln widzów. Transmisję z wręczenia medali widziało niespełna milion osób mniej. Wystarczyło to do zajęcia trzeciego miejsca.

Najchętniej oglądane transmisje spotowe jesień 2014 r. - źródło: Lowe Media
Najchętniej oglądane transmisje sportowe jesień 2014 r. - źródło: Lowe Media
Pozostałe sportowe pozycje w pierwszej setce najchętniej oglądanych programów to oczywiście transmisje z meczów piłkarskich. Jesienią reprezentacja Polski walczyła w eliminacjach do mistrzostw Europy i radziła sobie zaskakująco dobrze. Nie może więc dziwić, że właśnie eliminacyjne spotkania przyciągały przed ekrany miliony kibiców.

Jesienią największym sukcesem reprezentacji była pierwsza w historii wygrana z Niemcami. Jednak to nie ten mecz cieszył się największą oglądalnością wśród fanów piłki nożnej. O ponad milion osób więcej oglądało rozegrany trzy dni później mecz Polski ze Szkocją. Można to wytłumaczyć przypływem tzw. kibiców sukcesu. Po prostu po wygranej z mistrzami świata było więcej chętnych do oglądania kolejnej potyczki biało-czerwonych. To kolejne potwierdzenie tezy, że dobre wyniki w sporcie budują zainteresowanie i przyciągają kolejnych widzów.

W takiej sytuacji nawet teoretycznie mało atrakcyjny mecz Polski z Gruzją przyciągnął przed telewizory blisko 5 milionów widzów. Wynik jest tym bardziej imponujący, że osiągnięty został w mało piłkarskim czasie transmisji. Mecz rozgrywany był bowiem w piątek o 18:00. Jeżeli są sukcesy - nawet tak małe jak dobra postawa w eliminacjach - widzowie zawsze się znajdą.

Pełne zestawienie stu najchętniej oglądanych programów telewizyjnych jesień 2014 r. można znaleźć tutaj.

Zdjęcie we wpisie: Pewne prawa zastrzeżone dla markus spiske
 

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment