Zaproszenie na spotkanie z Ondrejem Dudą
Instytut Słowacki w Warszawie okazał się instytucją, która bardzo mocno interesuje się sportem. W najbliższy piątek już po raz kolejny w siedzibie Instytutu odbędzie się spotkanie ze słowackim piłkarzem, który gra w polskiej Ekstraklasie. Tym razem gościem będzie gracz Legii Warszawa Ondrej Duda.

Duda w Polsce pojawił się przed rozpoczęciem rozgrywek w 2014 r. Młody i mało znany piłkarz szybko stał się jedną z podstawowych postaci warszawskiego klubu. Gdy w kwietniu 2014 r. w Instytucie Słowackim gościł Dusan Kuciak, Ondrej pojawił się wraz z nim. Był tam jednak tylko na zasadzie "młody-zdolny Słowak". Gospodarze spotkania zapewniali wówczas, że w przyszłości zorganizują spotkanie, którego bohaterem będzie sam Duda.

Zapewnienia były jednak głównie kurtuazyjne, bo jasne jest, że spotkanie może się odbyć tylko wówczas, gdy jego bohater jest już znany w świecie sportu. Nieco ponad pół roku temu chyba mało kto myślał, że Duda tak szybko zapracuje na rozpoznawalność i szacunek ze strony kibiców. Tak się jednak stało i kilka tygodni temu odebrałem telefon z Instytutu Słowackiego z zaproszeniem do poprowadzenie spotkania z Ondrejem.
Młody jest na tyle znany, że robimy spotkanie.
Usłyszałem w słuchawce. Efektem rozmowy jest spotkanie, które odbędzie się w piątek 28 listopada 2014 r. o godz. 18:00 w Instytucie Słowackim przy ul. Krzywe Koło 12/14a w Warszawie. Wstęp wolny. Wcześniejsze rozmowy z Janem Muchą i Dusanem Kuciakiem były udane. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Zapraszam.


Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment