Nowy layout serwisu weszlo.com
Okres mistrzostw świata w piłce nożnej to niezbyt dobry czas na zmianę wyglądu serwisu o piłce nożnej. Na taki ruch zdecydowali się jednak twórcy popularnego w polskim internecie serwisu www.weszlo.com. W dziesiątym dniu trwania mundialu kibice dostali więc nową odsłonę tego serwisu. Jednym zdaniem można powiedzieć, że weszło poszło w kafelki.

Jako, że jestem gorącym zwolennikiem wykorzystania kafelków w układzie stron internetowych, dlatego dla odmiany zacznę od minusów nowego wyglądu Weszlo.com. Jako, że najczęściej korzystam z przeglądarki Google Chrome, pierwszy kontakt z nową wersją serwisu miałem za pośrednictwem właśnie tej przeglądarki. To co pierwsze rzuciło się w moje oczy to mało czytelna czcionka. Możecie ją zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej.

Nowy wygląd Weszlo.com na przeglądarce Chrome


Mam nadzieję, że czcionka zostanie poprawiona, bo gdy przerzuciłem się na Mozille oraz Internet Explorer czcionka wyglądała bardzo dobrze. Minusem dla mnie jest także fakt, że po wejściu w daną informację jej tytuł pisany jest jasną czcionką na ciemnym tle. Tło pod tytułem ma zaś identyczny kolor jak całe tło strony. Powoduje to, że tytuł jest zbyt mało czytelny.

Weszlo.com na inaugurację nowego layoutu wybrało gorący czas w piłkarskim świecie. Podczas pierwszych godzin funkcjonowania nowej szaty graficznej nie obyło się bez wpadek. Relację na żywo w meczu Argentyna - Iran trzeba było nadal odświeżać ręcznie. Co prawda odświeżanie miało być automatyczne, ale powodowało wyświetlanie komunikatu "błąd łączenia z bazą danych".

Początki zawsze są trudne, więc tyle wytykania niedociągnięć. Nowe Weszlo.com jest bowiem bardzo ładne. Serwis postawił na duże zdjęcia. To one dominują na stronie tytułowej. Zobaczymy na niej tylko fotografie oraz tytuły newsów. Czytelnik, który chce przeczytać choćby pierwsze zdanie interesującej go informacji, musi kliknąć i wejść do newsa. Weszlo.com poszło więc w stronę popularnej dziś dominacji obrazu na stronie głównej serwisu. 

Weszlo.com będzie także serwisem flagowym, dla innych serwisów który stworzył Krzysztof Stanowski. Z wpisu informującego o nowym wyglądzie serwisu można dowiedzieć się, że:
Weszło będzie portalem wyjściowym do serwisów, które odpaliliśmy jakiś czas temu i które trzymaliśmy trochę w cieniu, właśnie na tę okazję. Stąd będziecie mogli się jednym kliknięciem przenieść do interesujących was treści na Pawełkach, Wyszło, a także do naszego sklepu czy też na stronę Ustaw Ligę.
W najbliższej przyszłości mają się pojawić także wersje mobilne serwisu oraz aplikacje na smartfony. Weszlo.com jest przykładem serwisu, który rozepchnął się na rynku mediów sportowych. I choć często nie zgadzam się z prezentowanymi na tym serwisie informacjami, to mam nadzieje, że jeszcze nie raz Weszlo.com utrze nosa potentatom z wielkimi budżetami.

A poniżej zrzuty ekranu Weszlo.com z Mozilla Firefox i Internet Explorer.

Nowy wygląd Weszlo.com na przeglądarce Mozilla Firefox
Nowy wygląd Weszlo.com na przeglądarce Mozilla Firefox
Nowy wygląd Weszlo.com na przeglądarce Internet Explorer
Nowy wygląd Weszlo.com na przeglądarce Internet Explorer


Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment