Polska prasa wita mistrzostwa świata w piłce nożnej (okładki)

Jak sprzedać rozpoczynające się właśnie mistrzostwa świata? Przed takim dylematem stanęły wczoraj osoby odpowiedzialne za przygotowanie jedynek dzisiejszych gazet. Jak wywiązały się z tego zadania? Bo choć Polacy nie zagrają na brazylijskim mundialu, to pierwsze strony polskich dzienników zajmują się niemal wyłącznie jednym tematem. Oczywiście są nim mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Pod względem zdjęcia na okładce numerem jeden na przywitanie mundialu jest dla mnie "Przegląd Sportowy" z cieszącym się Neymarem. Najlepszy tytuł przygotowali zaś dziennikarze "Rzeczpospolitej". Proste "Piłka rządzi światem" i wszystko jasne.

Mocno zawiodły natomiast tabloidy. W "Super Expressie" tematem numer jeden na okładce jest informacja, że Wojciech Fibak nie stawił się na sprawie rozwodowej. "Fakt" informuje zaś, że przepracowany ojciec zostawił córkę w aucie. W redakcjach tabloidów najwyraźniej uznano, że jeżeli w Brazylii nie grają Polacy, to rozpoczęcie mistrzostw świata nie zasługuje na informację na pierwszej stronie.

Poniżej jedynki dzisiejszych gazet, które ukazały się w Polsce.

Dzienniki ogólnopolskie Dzienniki lokalne

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment