Sportnaukowo.pl - od roku on-line

7 marca 2013 r. na stronie www.sportnaukowo.pl pojawił się pierwszy wpis. Czytany obecnie artykuł jest 57., który trafia do Was za pośrednictwem mojego bloga naukowego. Skoro blog obchodzi swoją pierwszą małą rocznicę, to jest to bardzo dobra okazja na skromne podsumowanie.

Pierwszym - można rzecz historycznym - wpisem był artykuł pt. "Czy na pewno 'Wierny jak kibic?'". W początkowej fazie istnienia strony widać było mój bardzo duży zapał do jej tworzenia. Nowe teksty pojawiały się niemal codziennie. Pewnym ułatwieniem był  fakt, że pisaniem zajmuję się od kilku lat i miałem w zapasie teksty - zarówno naukowe jak i popularnonaukowe - które publikowałem w innych serwisach i czasopismach. Najciekawsze artykuły postanowiłem więc zebrać w jednym miejscu.

Po pierwszych dwóch miesiącach mój zapał do pisania osłab, co niestety jest widoczne w archiwum. Najgorszy okazał się okres letni i w lipcu nie pojawił się ani jeden wpis. Od września postanowiłem jednak narzucić sobie regularny rytm pracy. Od początku września w każdy piątek ukazuje się więc nowy wpis dotyczący szeroko rozumianej tematyki sportowej.

Na stronie www.sportnaukowo.pl staram się opisywać zagadnienia związane ze sportem, a przede wszystkim piłką nożną. Chcę wykorzystywać moją wiedzę naukową oraz długoletni pobyt na trybunach, do tego, żeby podejmowaną tematykę ukazać w nieco odmienny sposób. W wielu przypadkach media przekazują bowiem obraz bardzo uproszczony i jest to niestety wielokrotnie przekaz bardzo powierzchowny i uproszczony.

Chcę dotrzeć z tematyką łączącą sport i naukę do jak najszerszego grona odbiorców. Z tego powodu udostępniłem bezpłatnie zarówno moją pracę magisterską, jak i doktorat. Mam nadzieję, że są to publikacje przydatne nie tylko dla naukowców, ale także dla osób, które sportem zajmują się hobbystycznie.

Dziękuję za wszelkie maile, które do mnie wysyłacie. Zarówno te z pytaniami, jak i uzupełnieniami do bazy książek oraz artykułów naukowych o sporcie i kibicach. Autorom książki "Socjologia sportu" obiecuję, że przeczytam ją i opiszę w najbliższym czasie. Leży ona na wierzchu góry książek do przeczytania i postaram się potraktować ją priorytetowo.

Zachęcam wszystkich do cotygodniowej lektury nowych wpisów. Zapewniam, że bogatszy od rok doświadczeń, nie dopuszczę do sytuacji, w której nowe artykuły nie będą się pojawiały co tydzień. W każdy piątek rano czekał będzie na Was nowy wpis.

A na pierwszą rocznicę przekazuję Wam zdjęcie bardzo na czasie. Zrobiłem je w 2008 r. w Moskwie podczas meczu FK Moskwa - Legia Warszawa. To był mój najbardziej szalony wyjazd związany ze sportem.

Kibice FK Moskwa podczas meczu z Legią Warszawa - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Kibice FK Moskwa podczas meczu z Legią Warszawa - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment