Część mojego sportowego księgozbioru - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Jeszcze kilka lat temu kupienie książek o tematyce sportowej nie było łatwym zadaniem. Po pierwsze rynek księgarski w tym segmencie nie był zbyt dobrze rozwinięty. Po drugie nie było jednego miejsca, w którym można było dostać książki sportowe i o sporcie. Taki stan rzeczy na szczęście jest już przeszłością.

Kilka miesięcy temu opisywałem tzw. literaturę kibicowską oraz literaturę polskich naukowców i kibicach. Był to zaledwie niewielki wycinek spośród publikacji, które dotyczą zagadnień związanych z szeroko rozumianym światem sportu. 

Co roku rynek zasypywany jest bowiem lepszymi i gorszymi publikacjami, które wydawane są przy okazji wielkich imprez sportowych - mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, Igrzysk Olimpijskich itp.

Dziś poruszanie się po świecie publikacji dotyczących sportu, jest o wiele łatwiejsze. Decydującą rolę odegrał w tej zmianie internet i pojawienie się specjalistycznych księgarni, które koncentrują się właśnie na publikacjach dotyczących sportu. Wcześniej książki sportowe stanowiły zaledwie niewielki dział w dużych księgarniach.

Jednym z pierwszych miejsc, które ułatwiło fanom sportu wzbogacenie swojej biblioteczki, była księgarnia http://www.sendsport.pl/. To właśnie w tym miejscu znalazłem wiele pozycji, które wykorzystałem w swoim doktoracie. Co ważne - pozycje te często były niedostępne w innych księgarniach.

Dziś prężnie rozwija się http://www.sklep.weszlo.com/ i można w nim zakupić wiele książek, które dla fana sportu można uznać za pozycje obowiązkowe.

Część mojego sportowego księgozbioru - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl
Część mojego sportowego księgozbioru - fot. Tomasz Janus / sportnaukowo.pl

W wymienionych powyżej księgarniach internetowych, można kupić wiele książek dotyczących sportu. Oferta publikacji naukowych dotyczących sportu jest jednak w nich niezbyt rozbudowana. Pewnym uzupełnieniem tego braku jest oferta strony http://www.sporty.pl, na której możemy znaleźć m.in. literaturę akademicką dotycząca sportu. Szukając publikacji naukowych dotyczących sportu warto zajrzeć także na stronę http://sportowo-medyczna.pl/, która oferuje bardzo bogaty wybór.

W sytuacji, gdy lekturę książek o sporcie traktujemy jako pasję, warto zaglądać na stronę http://ksiazkisportowe.blogspot.com. Będziemy wiedzieli, co warto przeczytać w wolnej chwili. A jeżeli interesują nas prawdziwie archiwalne publikacje o sporcie, warto sięgnąć do wpisu, w którym opisał, jak w bezpłatny sposób uzyskać dostęp do sportowych białych kruków dzięki AWF Warszawa.Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment