Udostępniając bezpłatnie w internecie swoją pracę magisterską oraz pracę doktorską wyjaśniałem, że moim celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Uważam bowiem, że nauka zamknięta w akademickich murach traci swój sens. By temu zapobiegać od ponad roku prowadzę stronę www.sportnaukowo.pl oraz szukam okazji do popularyzacji naukowego spojrzenia na sport. Kolejnym tego przejawem będzie program telewizyjny, w którym wystąpię w najbliższą sobotę 15 marca 2014 r. o 9:00.


Program, w którym będę opowiadał o mojej pracy badawczej oraz tematyce podejmowanej w doktoracie to "Akademia Teologii w praktyce", którego pierwszy odcinek nada we wspomnianym terminie telewizja Trwam. Nie będzie to mój pierwszy kontakt z mediami ojca Tadeusza Rydzyka. W lipcu 2012 r. miałem już okazję opowiadać na ich antenie o moich badaniach. Efekty można posłuchać w tym nagraniu oraz w tym nagraniu. Oczywiście całość nagrania nie została poświęcona tylko mi. 

Dlaczego właśnie telewizja Trwam? Odpowiedź jest prosta. Zarówno pracę magisterską, jak i doktorat napisałem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W swojej pracy naukowej łączę więc wiedzę z zakresu teologii ze światem sportu. I takie dość oryginalne połączenie interesuje właśnie toruńskie media. Na same wystąpienia nie narzekam, bo nigdy nie spotkałem się z próbą cenzurowania moich wypowiedzi, czy sugerowania, że pewnych tematów nie powinienem poruszać.

Wracając do samej "Akademii Teologii w praktyce", to w sobotę rozpocznie się emisja tego programu. Tak opisują go twórcy:
Teologia w służbie człowieka
Program edukacyjny o tematyce popularnonaukowej, który w przystępny sposób przybliża widzom podstawowe zagadnienia teologiczne. Tworzą go młodzi ludzie, studenci i doktoranci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pasjonujący się teologią. W inauguracyjnym odcinku odpowiemy na pytanie: Czym jest teologia i jak ją zastosować w praktyce? Gość programu: ks. prof. Jan Kazimierz Przybyłowski, prezes fundacji Międzynarodowe Centrum Teologii Stosowanej.
Więcej o programie można przeczytać na stronie internetowej Wydziału Teologicznego UKSW. Zdjęcie w tym wpisie pochodzi zaś z mojej obrony doktoratu. Pojawiło się tu dlatego, że w programie wykorzystana będzie - a przynajmniej została nagrana - prezentacja, którą widać w tle.

Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment