Archiwalne sportowe zdjęcia dostępne za darmo on-line

Jeżeli interesujecie się historią sportu, to nie możecie przegapić okazji, którą przygotowała brytyjska Wellcom Images na stronie http://wellcomeimages.org/. Specjalizująca się w historii medycyny instytucja udostępniła bezpłatnie i on-line dostęp do 100 tys. grafik ze swojego archiwum. Wśród ogromnego zbioru można znaleźć także wiele zdjęć i grafik, które związane są ze sportem oraz sportowcami.

Jako, że Wellcom Images zajmuje się przede wszystkim historią medycyny, duża część zdjęć ukazuje sportowców a atletycznych pozach, gdzie ukazane jest także piękno wysportowanego ciała. Dobrym przykładem takiej sytuacji jest poniższe zdjęcie, na którym przedstawiono dwóch zmagających się zapaśników. Zdjęcie pochodzi z 1906 r.


Ale nie tylko takie zdjęcia można znaleźć w zbiorach Wellcome Images. Potwierdza to poniższe zdjęcie, na którym w 1914 r. uwieczniono angielską piłkarską drużynę podczas wyprawy na mecz do Szwecji.


Trafić można także na takie ciekawostki, jak sytuacja przedstawiona na poniższej fotografii.


Bardzo ważne, że Wellcom Immages udostępniła zdjęcia i grafiki na licencji Creative Commons. Można więc je wykorzystywać, bez ponoszenia wydatków.


Zdjęcia we wpisie Copyrighted work available under Creative Commons Attribution only licence CC BY 2.0, see http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment