Profesor Orin Starn z Duke University
Przeszukując zakamarki internetu, trafiłem na stronę Coursera.org. Jest to platforma naukowa, za pomocą której naukowcy z całego świata udostępniają za darmo, prowadzone przez siebie kursy naukowe. Jedne z zajęć to "Sports and Society" prowadzone przez prof. Orina Starna z Duke University.

Kurs rozpoczął się 20 stycznia 2014 r. i będzie trwał przez dziesięć tygodni. Oczywiście od razu zapisałem się na zajęcia i mam za sobą już pierwszą lekcję. Od strony technicznej składała się ona z kilku nagrań wideo, podczas których profesor Starn wyjaśniał podstawowe zagadnienia. Do każdego nagrania dodane są kluczowe dla niego hasła. Po zapoznaniu się z wszystkimi nagraniami, należy rozwiązać test. Jest także praca domowa, która polega na przeczytaniu wskazanego tekstu i odpowiedzi na związane z nim pytania.Musze przyznać, że materiał przygotowany przez profesora Starna jest bardzo ciekawy. Barierą nie jest też język angielski, w którym prowadzone są zajęcia. Wszystko dlatego, że profesor mówi wyraźnie, powoli, nie używa zbyt wielu trudnych słów, a dodatkowo istnieje możliwość włączenia angielskich napisów, które ukazują się na ekranie podczas oglądania wykładu.

Zajęcia w Coursera.org to dobra okazja to zobaczenia, czego o sporcie uczą na innych uczelniach. To także szansa na ugruntowanie swojej wiedzy. Na pierwszej lekcji prof. Orin przywołuje poglądy Johana Huizinga i Sigmunda Freuda. Nie zapomina także o takich pojęciach jak agon, alea, ilinx i mimicry.

Profesor Orin Starn z Duke University
Profesor Orin Starn z Duke University

Dodatkowo osoby, które przejdą przez wszystkie dziesięć lekcji, dobrze rozwiążą testy i prace domowe, dostaną certyfikat Duke University. Wszystkie szczegóły kursu "Sports and Society" można znaleźć na stronie Coursera.org.Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment