Polona - wyprawa do przedwojennego sportu

Logo serwisu Polona.pl
Niesamowitą gratkę zafundowała wszystkim fanatykom sportu Biblioteka Narodowa. W działającej od kilku dni Cyfrowej Bibliotece Narodowej - Polona udostępniono zostało kilkaset plakatów, które zapraszały na mecze kibiców w okresie od XX-lecia międzywojennego. Całość dostępna jest bezpłatnie i w bardzo dobrej rozdzielczości. Nic tylko usiąść i oglądać. A oglądać jest co. Wspomniana wysoka rozdzielczość plików umożliwia obserwowanie niemal każdego szczegółu na plakacie. Dowiemy się więc nie tylko kto zagra, ale równie ile kosztuje bilet, czy na meczu będzie orkiestra, a nawet czy będzie zapewniony... bufet. I najważniejsze, że mecz odbędzie się bez względu na pogodę.

Polona - zrzut ekranu
Cześć zbiorów z Polona.pl


Powyżej zrzut ekranu z zaledwie ośmioma plakatami. Cały zbiór do blisko 600 (!) pozycji. W tym nie tylko polskie z XX-lecia międzywojennego, ale również niemieckie i rosyjskie z czasów II wojny światowej. 

Warto wejść na stronę www.polona.pl i w kategorii "Gatunek" wybrać "Afisze", a w słowach kluczowych "Piłka nożna".
Print Friendly and PDF

Tomasz Janus

Sportowy fanatyk, który łączy pasję kibicowania i uprawiania nauki. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak działa świat sportu, nauki, kibiców i biznesu. Więcej
    Blogger Comment
    Facebook Comment